آزمایشگاه خوب در مرکز تهران

آزمایشگاه خوب در مرکز تهران

به طور کلی آزمایشگاه ها نقش مهمی در تشخیص، درمان و روند بیماری دارد ، بنابراین یافتن یک آزمایشگاه خوب در تهران باید دراولویت افراد باشد، آزمایشگاه های بسیاری در تهران وجود دارد که تعدادی از بهترین های آن نیز در غرب تهران است.

فاکتورهای مهمی برای ارزیابی آزمایشگاه وجود دارد که ، یک آزمایشگاه خوب، تلاش می کند تمامی نکات و فاکتورهای لازم را داشته باشد و نتایج ارائه شده را دربالاترین سطح کیفیت ارائه دهد.

نقش آزمایشگاه در تشخیص بیماری های ژنتیکی

به طور معمول، اختلالت و بیماری های ژنتیکی در زمان تولد و حتی در سال های بعد، بروز می کند اما بسیاری از آن ها را می توان قبل از تولد تشخیص داد و از بروز آنها جلوگیری نمود.

ژنتیک چیست؟

ژنتیک، علمی است که درباره ژن صحبت می کند، حتما درخصوص نردبان معروف و  dna شنیده اید، توالی هایی از dna که به چندین هزار و یا میلیون ها می رسد که می تواند یک ژن را تشکیل دهد.

و ما در بدن 23هزار ژن شناخته شده داریم که هرکدام از این ژن ها فعالیت ویا تشکیل و یا بخشی از ساختار بدن را برعهده دارد

بنابراین نه تنها ساختار، بلکه عملکرد را هدایت و کنترل می کند.

اختلال در یک ژن

بنابراین اختلال در ژن که از آن به جهش در ژن یاد می شود یعنی بروز یک اختلال ساختاری یا عملکری.

آزمایشگاه-خوب-در-غرب-تهران

یک اختلال ژنتیکی چگونه انتقال پیدا می کند؟

هنگامی که ژن ها و DNA منتقل شده از پدر و مادر دارای اختلال و نقص ژنتیکی باشد، کودک مستعد به ابتلا به بیماری ژنتیکی خواهد شد.

بیماری های ژنتیکی:

بیماری های ژنتیکی می توانند در سطح مولکولی یعنی ژن و یا توالی های DNA بروز کنند که کوچکترین سطح از سطوح اطلاعات ژنتیکی است و یا در سطح کوروموزومی اتفاق بیافتد.

کروموزوم ها در حقیقت همان DNA هستند که به شکل کلاف های بزرگتری در هم پیچیده شده و در هسته سلول واقع می شوند.

مقالات مفید:

آزمایش ژنتیک قبل از بارداری

اسپرموگرام

شکسته شدن در کروموزوم و یا هر تغییری در شکل و ساختار آن می تواند منجربه بیماری گردد، همانطور که تغییر در سطح مولکولی یعنی ژن و یا توالی های DNA ، منجربه بیماری می شود.

تکنیک ها و روش های تشخیص برای بیماری هایی که در سطح ژنتیکی و یا در سطح کروموزومی است با هم متفاوت است.

خوشبختانه در ایران امکانات، برای تشخیص هر دو مورد وجود دارد.

برخی از بیماری های ژنتیکی:

  • بیماری هانتینگتون
  • فیبروز کیستیک
  • دیابت
  • فشار خون بالا
  • سندروم داون
  • بیماری های چشمی
  • بیماری های استخوانی
  • بیماری قبلی
  • و…

مشاوره ژنتیک و کلینیک ژنتیک در آزمایشگاه

در کلینیک ژنیک مراجعه کننده ها آگاهی و دانستنی های لازم را از متخصص ژنتیک برای تصمیم گیری درباره خود و یا خانواده خودشان بدست می آورند.

مبنای کار در یک کلینیک ژنتیک، دادن حداکثر آگاهی لازم، ضروری و قابل فهم در سطح درک مراجعه کننده می باشد تا بیمار بتواند یک تصمیم درست درباره درمان و پیشگیری و اقدامات بعدی را درباره خودش داشته باشد.

پاتوبیولوژی در آزمایشگاه خوب

در آزمایشگاه نیز بخشی وجود دارد، که تست های آسیب شناسی بافت را انجام می دهد و پاتولوژیست ها بر روی بافت های بدن و مایعات بدن، بررسی های میکروسکوپی را انجام می دهند.

تشخیص طبی در آزمایشگاه

در این بخش نیز، تشخیصات لازم روی نمونه های خون، ادرار، زخم و.. انجام می شود. در تشخیصات طبی نیز بخش های متعددی از جمله : سرولوژی، هورمون شناسی، میکروب شناسی و.. می باشد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب می توانید به آدرس :تهران، خیابان ولیعصر، ابتدا پارک ساعی پلاک ۲۱۷۱ ، طبقه فوقانی شهرکتاب ، مراجعه کنید.

شماره تماس:

(۰۲۱) ۸۸ ۷۰ ۹۹ ۷۰
(۰۲۱) ۸۸ ۷۰ ۹۹ ۷۱

برچسب گذاری توسط , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =