علائم هیدروسل بیضه

علائم هیدروسل بیضه

هیدروسل بیضه عبارتست از تجمع کیسه ی مایعات در اطراف بیضه که یک عارضه شایع در نوزادان و کودکان شیرخوار می باشد. می توان گفت تقریبا 10 در صد از نوزادان متولد شده از بیماری هیدروسل بیضه رنج می برند. هیدروسل بیضه در هر زمانی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در آلت تناسلی شود. هیدروسل بیضه معمولا خطر جدی برای بیضه ندارد، و در اغلب مواقع این بیماری بدون درد می باشد که نیاز به هیچ گونه اقدامات دارویی نداشته و بصورت خود به خود از بین می رود و پس از مدتی فرد بهبود می یابد. از علائم این بیماری تورم کیسه بیضه است، لذا در صورت مشاهده هر گونه تورم در کیسه بیضه باید فورا به پزشک مراجعه شود تا از عدم وجود بیماری هایی مثل سرطان بیضه اطمینان حاصل شود

علائم هیدروسل بیضه

علائم هیدروسل بیضه

در حقیقت دو نوع هیدروسل بیضه وجود دارد که عبارتند از:

  • هیدروسل متصل: هنگامی اتفاق می افتد که کیسه بیضه به شکل کامل بسته نشده و باعث نشت مایع به داخل و خارج آن می شود.
  • هیدروسل غیر متصل: هنگامی اتفاق می افتد که کیسه بیضه بسته شده است اما مایعات درون آن جذب نمی شوند، و همانطور در کیسه تجمع می یابند.

با اینکه دو نوع مختلف هیدروسل بیضه وجود دارد اما می توان گفت تقریبا علائم مشترکی دارند:

هیدروسل بیضه معمولا هیچ گونه دردی را ایجاد نمی کند، شاید شایع ترین و بارزترین علامت آن تورم کیسه بیضه باشد. که بزرگسالان سنگینی کیسه بیضه را تجربه خواهند کرد، که در برخی مواقع صبح شدت تورم کیسه بیضه بیشتر از شب خواهد بود. در صورتی که بیمار از درد شدید و ناگهانی رنج می برد بهتر است از درمان طبیعی استفاده کند. درد شدید و ناگهانی می تواند نشانه پیچش بیضه نیز باشد. پیچش بیضه از علائم طبیعی هیدروسل به شمار نمی رود بلکه یک وضعیت اوژانسی می باشد. پیچش بیضه معمولا هیچ گونه اختلالی در خون رسانی به بیضه ها ایجاد نمی کند. توصیه می شود در صورتی که احساس می کنید از پیچش بیضه ناشی از هیدروسل رنج می برید فورا به متخصص اورولوژی مراجعه نمایید.

درمان  واریکوسل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =